Pažangių lazerių kūrėjai

Mums patinka iššūkiai.

Nesvarbu, koks neįprastas ar sudėtingas

būtų uždavinys, mes visada

pasiryžę ištirti, išrasti ir sukurti.

Mūsų vertybės

  • Sugebėk
  • Išrask
  • Bendradarbiauk
  • Būk patikimas
  • Išdrįsk

Aukštųjų technologijų įmonė

„Ekspla“ – tai vieta, kur jau 30 metų bendradarbiaujantys kūrybingi ir drąsūs savo sričių profesionalai projektuoja ir gamina pasaulinį pripažinimą pelniusius lazerius, jų sistemas ir lazerinės elektronikos gaminius. „Ekspla“ užima ženklią dalį pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti. Kasmet vis daugiau lazerių parduoda industrinei rinkai.

Turime ilgametę lazerinių tyrimų ir lazerinės technikos gamybos patirtį. Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos mokslinėmis institucijomis, vykdome bendrus mokslinius tyrimus. Tad „Ekspla“ pajėgi spręsti nestandartinius mokslinius techninius uždavinius ir gaminti aukštos kokybės inovatyvius produktus, patenkinančius reikliausią vartotoją. Bendradarbiaudami su kita Lietuvos lazerine įmone sukūrėme ir pagaminome galingiausią lazerį (SYLOS) tarp sparčiausių – ir tuo pačiu sparčiausią lazerį tarp galingiausių lazerių pasaulyje.

Mūsų laboratorijose sukuriama apie 70 proc. parduodamų lazerių vertės. Tai įmanoma tik išskirtinės kompetencijos atsidavusių darbuotojų dėka. Todėl mes aktyviai investuojame į savo žmonių žinių ir gebėjimų didinimą. Iš maždaug 150 eksplėnų 20 yra apgynę daktaro disertacijas.

Mes esame pirmoji Rytų ir Centrinės Europos įmonė, kurios sukurta sistema buvo 2010 m. pripažinta pažangiausiu pasaulyje gaminiu mokslinių lazerių kategorijoje ir apdovanota lazerių „Oskaru“ prestižiniame konkurse „Prism Awards for Photonics Innovation“ (JAV). 2024 m. laimėjome antrąją prizmę lazerių kateforijoje už industrinį femtosekundinį lazerį.

Produktai pasklidę po visą pasaulį

Kasmet eksportuojame apie 90 proc. produkcijos į daugiau kaip keturiasdešimt pasaulio šalių. Mus renkasi tokie klientai kaip: CERN, ELI tyrimų centrai, IBM, NASA, Japonijos SPring-8 tyrimų centras, „Hitachi“, garsios JAV tyrimų laboratorijos, Izraelio branduolinių tyrimų centras, net 80 iš TOP 100 pasaulio universitetų ir daugelis kitų. Esame iškėlę savo vėliavą jau 65-iose pasaulio šalyse.

Mūsų kuriamus lazerius naudoja didžiausi pasaulio OLED ekranų gamintojai, taip pat jie taikomi industrinėse staklėse, kurios skirtos ypatingo tikslumo procesams atlikti: graviruoti, pjaustyti, markiruoti. Lazeriai naudojami įvairių medžiagų mikro apdirbimui.

Mokslinėse laboratorijose chemikai, fizikai, biochemikai, biologai tyrinėja pačias mažiausias daleles. Lazerių impulsais jie tiria labai greitus procesus, kurie vyksta atomų ir molekulių lygmenyje.

Mes remiame

„Ekspla“ aktyviai prisideda prie įvairiausių iniciatyvų, susijusių su fizikos mokslu. Kasmet pas mus praktiką atlieka VU Fizikos fakulteto studentai. Esame nuolatiniai Fiziko dienos („FiDi“) rėmėjai, nuolat remiame moksleiviams skirtą mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“, konkursą „Fizikos bandymai aplink mus“, taip pat Gamtininkų dienas, geriausio mokslų daktaro darbo fizikos srityje konkursą bei tarptautinę fizikos ir gamtos mokslų konferenciją „Open Readings“.
Didžiuojamės galėdami prisidėti prie žinių visuomenės kūrimo Lietuvoje. „Ekspla“ yra viena iš „Saulėtekio slėnio“ bei „Žinių ekonomikos forumo“ steigėjų.