Apie bendrovę

„Ekspla“ – aukštųjų technologijų įmonė. Pagrindiniai jos produktai yra pažangūs lazeriai, lazerinės sistemos ir komponentai. „Ekspla“ užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti.

„Eksploje“ dirba ypač aukštos kvalifikacijos darbuotojai, turintys daugelio metų lazerinių tyrimų ir lazerinės technikos gamybos patirtį. Bendrovę sieja glaudūs ryšiai su Lietuvos mokslinėmis institucijomis: padedama jų laboratorijoms, mokslininkai gali naudotis „Eksplos“ technine baze, vykdomi bendri moksliniai tyrimai. Todėl „Ekspla“ pajėgi spręsti nestandartinius mokslinius techninius uždavinius ir gaminti aukštos kokybės šiuolaikinius produktus, patenkinančius reikliausią vartotoją.

„Ekspla“ eksportuoja 94 proc. produkcijos į daugiau kaip keturiasdešimt pasaulio šalių. Tarp įmonės klientų yra garsiausių pasaulio universitetų, Japonijos „Hitachi“ ir „Mitsubishi“ tyrimų centrai, IBM, NASA, JAV karinio laivyno ir JAV karinių oro pajėgų tyrimų centrai, CERN, Rezerfordo tyrimų laboratorija, Japonijos ir Izraelio branduolinių tyrimų centrai.

„Eksploje“ yra sukuriama daugiau nei 70 proc. parduodamų lazerių vertės. Tai įmanoma tik išskirtinės kompetencijos atsidavusių darbuotojų dėka. Todėl „Ekspla“ aktyviai investuoja į savo žmonių žinių ir gebėjimų didinimą. Iš maždaug šimto šiuo metu „Eksploje“ dirbančiųjų keturiolika yra apgynę daktaro disertacijas.

Bendrovė aktyviai dalyvauja rengiant studentus. Kasmet čia praktiką atlieka nemažas būrys VU Fizikos fakulteto studentų. Be to, „Ekspla“ yra nuolatinė Fizikų dienų („FiDi“) rėmėja, nuolat remia moksleiviams skirtą mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“, konkursą „Fizikos bandymai aplink mus“, taip pat Gamtininkų dienas, geriausio mokslų daktaro darbo fizikos srityje konkursą bei tarptautinę fizikos ir gamtos mokslų konferenciją „Open Readings“.

„Ekspla“ didžiuojasi galėdama prisidėti prie žinių visuomenės kūrimo Lietuvoje. Bendrovė yra viena iš „Saulėtekio slėnio“ bei asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ steigėjų.