2023 m. vasario 10 d.

Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena

EKSPLA prisijungė prie Tarptautinės moterų ir merginų moksle dienos minėjimo, kuri minima vasario 11 d., ir dalyvavo Šiaulių techninės kūrybos centro organizuotoje iniciatyvoje „Merginos moksle”.

Šiais metais online renginyje dalyvavo 1037 mokiniai iš 52 Lietuvos mokyklų. Mūsų kolegė Eglė Krištopavičiūtė gausiai auditoriai pasakojo apie karjerą ir pasirinkimą tapti konstruktore – lazerių inžinere.

Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena minima nuo 2015 metų.

EUROSTAT duomenimis, Lietuvoje vienas didžiausių procentinių moterų mokslininkių, technologijų sričių specialisčių skaičius Europos Sąjungoje.

Statistika rodo, kad mokslo ir inžinerijos srityse dominuoja vyrai, tačiau situacija Lietuvoje džiugina. Tarp ES regionų didžiausia moterų, dirbančių mokslo ir technologijų srityje, dalis 2021 m. buvo Lietuvoje ir Latvijoje. Net 63 proc. Lietuvos mokslininkų ir inžinierių yra būtent moterys. Palyginimui 2019 m. Lietuvoje šis procentas buvo 51 proc.


Didesnis moterų skaičius mokslo, technologijų ir inžinerijos srityse skatina didesnę įvairovę ir talentų pritraukimą įmonėse bei visos šalies konkurencingumą.

EKSPLA aktyviai dalyvauja šviečiant moksleivius apie įdomų darbą lazerių industrijoje.

STEAM konferecijoje moksleiviams „EDSTART Šiauliai” pranešimą „Kaip įvaldyti lazerius ir įgauti supergalių?“ gruodį skaitė kolega Aistis Jurkonis. Nuotolinės tiesioginės transliacijos metu dalyvavo 2702 mokiniai.