2021 m. vasario 9 d.

Sveikiname Mokslo premijų laureatus

Sveikiname Lietuvos mokslų akademijos Mokslo premijų laureatus. Ypatingai džiaugiamės, kad šiemet buvo pagerbti iš lazerių mokslininkai.

Technologijos mokslų srityje Gediminui Račiukaičiui, Mindaugui Gedvilui ir Pauliui Gečiui premija suteikta už darbų ciklą „Ultratrumpų lazerio impulsų sąveika su medžiaga ir jos panaudojimas lazeriniam mikroapdirbimui“ (2005–2019). Arba perfrazuojant – už ilgamečius tyrimus kaip panaudoti ultratrumpųjų (piko ir femtosekundžių) impulsų* lazerius medžiagų mikroapdirbimui. Apie lazerių impulsus rašėme ČIA.

„Man svarbu daryti visuomenei kažką gero ir naudingo. Žinoma, džiaugiuosi apdovanojimu, ir toliau tęsiu savo darbus ir projektus“, – džiaugėsi G. Račiukaitis.

Fizinių mokslų srityje Gediminui Niaurai ir Albertui Malinauskui už darbų ciklą „Medžiagų molekulinės struktūros ir funkcionalumo tyrimai virpesinės spektroskopijos metodais (2005–2019)“. Arba paprasčiau tariant – už medžiagų paviršių ir jų sąveikos tyrimus molekuliniame lygyje. Be abejo, įdarbinant lazerius.

„Labai apsidžiaugiau, nes premija patvirtino, kad mūsų tyrimai ir darbas yra prasmingi. Malonu, kad tai svarbu ir Lietuvoje. Labai dėl to džiaugiuosi, – pasidalijo G. Niaura. – Visas metodas buvo sukurtas labai glaudžiai bendradarbiaujant su „Eksplos“ darbuotojais. Visų pirma noriu paminėti Regimantą Januškevičių, Zenoną Kuprionį ir Kęstutį Jasiūną. Būtent K. Jasiūnas dešimtajame dešimtmetyje inicijavo idėją, kad Lietuvoje reikėtų įsisavinti spektroskopijos techniką ir pradėti su ja dirbti“.

Didžiuojamės partnerių pasiekimais!