2019 m. balandžio 5 d.

Lazeriai gali išspręsti ir vėžio, ir branduolinių atliekų problemą

Kovo pabaigoje Lietuvoje viešėjęs 2018 m. fizikos srities Nobelio premijos laureatas prancūzas Gerard‘as Mourou sako, kad lazeriai padės išspręsti dideles ir dar tik augančias žmo­nijos problemas, tokias kaip branduolinių atliekų utiliza­vimas ir šiukšlių pašalinimas iš Žemės orbitos.

Lietuvą prof. G. Mourou atvyko dalyvauti Lietuvos mokslų akademijos renginyje, kuriame jis buvo inauguruotas Lietuvos mokslų akademijos užsienio nariu, ir tarptautinėje fizinių bei gamtos mokslų studentų ir jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Open Readings 2019“.

Profesorius taip pat aplankė Vilniaus mokslo bei inovacijų centrus, susitiko su ilgamečiu savo draugu – Lie­tuvos lazerių fizikos pradininku prof. Algiu Piskarsku bei užsuko pas lazerių gamintojus „Eks­pla“ ir „Light Conversion“ pasižiūrėti, kaip gaminami lazeriai, sukurti jo išrastu ir prof. Piskarsko patobulintu būdu.

Po ekskursijos „Eksploje“ prof. G. Mourou sutiko skirti laiko „Verslo žinioms“. Interviu su Nobelio premijos laureatu Gerard‘u Mourou „Verslo žinių“ prenumeratoriai gali skaityti čia: VŽ straipsnis