2020 m. liepos 23 d.

„Eksplai“ suteiktas Vilniaus miesto mecenato vardas

„Eksploje“ lankėsi Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kuris mecenato ženklą įteikė „Eksma“ grupės valdybos pirmininkui Rimantui Kraujaliui.

S. Žiūrios nuotr.

Kovo mėn. sostinės taryba pirmą kartą suteikė Vilniaus miesto savivaldybės mecenatų vardus fiziniams ir juridiniams asmenims, kurie mecenavimui skyrė šimtatūkstantines sumas. Mecenato vardas suteiktas ir „Eksplai“, kurią atstovauja R. Kraujalis. Už tai, kad, kartu su kitais lazerių kūrėjais, investavo po 300 tūkst. eurų į ateitį – Vilniaus universitetą. 

S. Žiūrios nuotr.

„Per 50 metų mano darbo patirtį, kad ženklą atvažiuotų ir darbo vietoje įteiktų miesto vadovas, man dar neteko patirti“, – taip juokaudamas Vilniaus merą pasitiko R. Kraujalis. 

S. Žiūrios nuotr.

Stebint gausiam eksplėnų būriui, R. Šimašius visų vilniečių vardu dėkojo už įkvėpimą, už sugebėjimą ne tik uždirbti ir sukaupti, bet ir pasidalinti.

S. Žiūrios nuotr.

„Man didelė garbė įteikti ženklą mecenatui ir visam kolektyvui, kuris prisidėjo prie bendro labo, nes tai ką jūs visi darote ir pasiūlote pasauliui, sukuria didžiulę vertę, yra postūmis visai industrijai“, – susirinkusiems sakė R. Šimašius. Meras taip pat aplankė „Eksplos“ laboratorijas. 

S. Žiūrios nuotr.

„Tai visos lazerių bendruomenės, akcininkų, kurių per 60, komandos nuopelnas. Mūsų iniciatyva gal ne visiems suprantama, bet dauguma juk puikiai suvokia, kad išsilavinimas yra pagrindinis turtas Lietuvoje. Mums viduje labai rūpi, kad tikrojo išsilavinimo būtų kuo daugiau. Didžioji dauguma mūsų bendruomenės esame buvę VU auklėtiniai, tad mums norisi, kad Universitetas modernėtų. Mūsų komandoje dirba žmonės, kurie išmano, kur reikia investuoti ir tai jų indėlis į Universitetą“, – sakė R. Kraujalis.

S. Žiūrios nuotr.

Savivaldybės mecenato vardas sostinėje suteikiamas savivaldybės Tarybos sprendimu, atsižvelgus į Mecenavimo tarybos, kurią steigia Vyriausybė, siūlymus.