2022 m. liepos 13 d.

„Ekspla“ prisijungė prie Vilniaus universiteto specialios 450-mečio stipendijų programos

Lietuva pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių žmonių rodiklį pirmauja Europos Sąjungoje (ES), tačiau aukštasis mokslas vis dar nėra visiems vienodai prieinamas. Yra manoma, kad aukštojo mokslo prieinamumui įtakos turi socialinė padėtis, todėl finansinė pagalba siekiantiems išsilavinimo yra pirmas žingsnis opių švietimo problemų sprendimo link.

Siekiant mažinti socialinę atskirtį ir didinti aukštojo mokslo prieinamumą Lietuvoje, VU įsteigė ir specialią 450-mečio stipendiją, skirtą studentams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Pirmuosius studijų metus 200 eurų stipendija bus mokama gabiems, tačiau finansų stokojantiems studentams.

Prie VU 450-mečio stipendijos, skatinančios spręsti finansines aukštojo mokslo prieinamumo problemas, prisidėjo ir partneriai, kurie įsteigė papildomas stipendijas tam tikrų studijų programų studentams iš nepasiturinčių šeimų. Taip ne tik suteikiama galimybė gabiems abiturientams, bet ir skatinamas didesnis susidomėjimas tam tikromis mokslo sritimis.

Ekspla – vienas iš fizikos studijas parėmusių partnerių.

„Didžiuojamės galėdami pagelbėti gabiam jaunimui siekti žinių. Kadaise „Ekspla“ buvo įkurta jaunimo, neturėjusio kažkokių ypatingų išteklių, bet degančio noru siekti daugiau. Dabar mes jaučiame pareigą padėti. Tuo pačiu mes turime auginti naująją kartą inžinierių ir mokslininkų, kurie galėtų perimti lyderystę lazerių technologijose“, – pastebėjo „Ekspla“ direktorius Kęstutis Jasiūnas.