2021 m. vasario 22 d.

„Eksmos“ grupė reorganizuojama

Efektyvindama savo veiklą, „Eksmos“ bendruomenė performuoja savo struktūrą. Šiuo metu „Eksmos“ grupę sudaro UAB „EKSMA“, kontroliuojančioji bendrovė, per kurią jos akcininkai šiuo metu valdo grupės įmones, UAB „Ekspla“ užsiima lazerių ir lazerinių sistemų kūrimu ir gamyba, UAB „EKSMA Optics“ – optinių komponentų kūrimu ir gamyba.

„Nors iš pirmo žvilgsnio rinka ta pati, įmonių veiklų pobūdis skiriasi“, – minėjo Rimantas Kraujalis, UAB „EKSMA“ valdybos pirmininkas. Todėl „Eksmos“ grupė išdalinama į dvi nuosavybiškai atskiras bendroves: po reorganizacijos neliks kontroliuojančios UAB „EKSMA“, bus suformuoti tiesioginiai atskirtų įmonių UAB „Ekspla“ ir UAB „EKSMA Optics“ valdymo organai, o dabartiniai „Eksmos“ akcininkai įgis tas pačias akcijų proporcijas bendrovėse „Ekspla“ ir „EKSMA Optics“.

„ „Eksplai“, kaip pažangių lazerių gamintojai, labiausiai reikia investuoti į R&D bei išradėjų iniciatyvas, kurios reikalauja didelių žmogiškųjų resursų, – pasakė Kęstutis Jasiūnas, „Eksplos“ generalinis direktorius, – tuo tarpu „EKSMA Optics“ siekia tapti globaliu optinių komponentų tiekėju ir todėl ėmėsi įgyvendinti precizinės optikos gamybos plėtros projektą.“

„Šie pokyčiai leis efektyviau organizuoti veiklą ir įgyvendinti tolimesnes augimo strategijas, kurios šiose dviejose bendrovėse yra skirtingos. Grupės įmonėms tiesiog atėjo laikas žengti į sekantį brandos etapą“, – pridūrė Dainius Tumosa, „EKSMA Optics“ direktorius.

Tikimasi, kad naujoji struktūra įgalins įmones tapti efektyvesnėmis ir galinčiomis atnešti daugiau vertės akcininkams bei darbuotojams ir klientams. „Eksma“ yra buvusių ir esamų darbuotojų bendrovė, kurioje yra siekiama, kad akcininkais taptų tie darbuotojai (specialistai, vadovai), nuo kurių labiausiai priklauso įmonių veiklos sėkmė.

Reorganizacija jau pradėta ir planuojama užbaigti pavasarį.