Naujienos

UAB „Eksma“ įsteigė stipendiją gabiausiems VU fizikos fakulteto studentams

2016 lapkričio 4 d.  UAB „Eksma“ ir Vilniaus universiteto pasirašyta sutartimi buvo įsteigta „Eksmos“ stipendija VU fizikos fakulteto (VU FF) studentams. Stipendija bus skirta paskatinti gabius ir motyvuotus fizikos krypties studijų programose besimokančius studentus dalyvauti moksliniuose tyrimuose ir siekti karjeros  lazerių ir optinių technologijų srityje.

Pretenduoti į stipendiją galės pažangūs pirmos ir antros pakopų VU FF studentai siekiantys parengti praktikos ir (ar) kvalifikacinius bakalauro bei magistro baigiamuosius darbus UAB „Eksma“ nurodytų ir su VU FF suderintų temų kryptimis.

„Mes nemažai mokslo tiriamųjų darbų užsakom Universiteto ir FTMC mokslininkams. Bet ne visos verslui reikalingos tematikos domina mūsų didžiuosius mokslininkus“ – pažymėjo Kęstutis Jasiūnas, „Eksplos“ generalinis direktorius.  -  „Šios stipendijos pagalba mes ne tik paskatinsim daugiau jaunuolių rinktis fizikines studijas, bet tuo pačiu pamotyvuosim studentus, atliekančius baigiamuosius bakalauro ar magistro darbus, artimiau susipažinti su  verslo problematikomis.“

„Džiaugiamės dar labiau sustiprindami ryšius su savo ilgamečiais partneriais ir kolegomis. Tikime, kad bendradarbiavimas su atsakingu aukštųjų technologijų srityje dirbančiu verslu prisidės prie pasaulinio lygio tyrimų vykdymo, sustiprins mūsų tyrėjų gebėjimus, o įsteigtos stipendijos motyvuos mūsų studentus nuolat kurti pačią geriausią produkciją semiantis patirties iš šios srities praktikų. Lietuva jau dabar yra viena pasaulio lazerių ir šviesos technologijų sektoriaus lyderių, o pridėtinė šių pasiekimų vertė valstybei – milžiniška“, – sakė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Taip pat buvo susitarta jog ateityje VU ir UAB „Eksma“ bendradarbiaus organizuojant ir rengiant VU Fizikos fakulteto studentų praktikas, bakalauro bei magistro baigiamuosius darbus.

UAB „Eksma“ (UAB „Ekspla“ motininė kompanija) jau daugiau nei 25 metus eksportuoja aukštąsias technologijas, optikos komponentus, kristalus, mechanikos sprendimus gamybai, lazerių technologijas, įrangą ir priemones fizikos, chemijos, biochemijos, biofarmacijos, mikrobiologijos ir medicininės diagnostikos laboratorijoms.

UAB „Eksma“ įsteigė stipendiją gabiausiems VU fizikos fakulteto studentams. E. Kurausko nuotrauka.