2024 m. balandžio 25 d.

Startavo projektas „EKSPLA Inside“

Per pastaruosius metus „Ekspla“ išvystė rinkoje jau didelio pasisekimo sulaukusius produktus – industrinius femtosekundinius ir derinamo bangos ilgio lazerius bei lazerius fotoakustikos vaizdinimui. Viena iš sėkmingiausių lazerių naudojimo sričių yra jų integracija į tam tikrą įrangą, pavyzdžiui, stakles ar medicinos aparatus.

Tokią įrangą nusiperka galutinis vartotojas ir ją taikydamas gali nuveikti neįtikėtinų dalykų: mūsų femtosekundiniu lazeriu „FemtoLux 30“ gaminami stentai, pjaustomi mobiliųjų ekranų stiklai, žymimi medicininiai įrankiai, o fotoakustikai skirtas „PhotoSonus“ lazeris įdarbintas vėžio tyrimuose.

Nuolat keliaujame į parodas ir konferencijas ir glaudžiai bendradarbiaujame ne tik su verslo, bet ir mokslo bendruomene. Pasinaudodami Europos Sąjungos finansavimu mes galėsime aplankyti dar daugiau renginių ir tuo pačiu garsinti Lietuvos – lazerizmo šalies – vardą.

Tam sukūrėme projektą „EKSPLA Inside“, prasidėjusį 2024 m. sausį ir finišuosiantį 2025 m. spalį. Jo tikslas – padėti įžengti į naujas originalios įrangos gamintojų rinkas jau minėtiems „Eksplos“ ultraspartiesiems industriniams bei derinamo bangos ilgio lazeriams ir lazeriams fotoakustikos vaizdinimui. Rezultatai, kurių tikimės – padidėjęs mūsų kuriamų aukštos pridėtinės vertės produktų žinomumas tarptautinėje rinkoje ir, žinoma, augantis eksportas.

Projekto „EKSPLA Inside“ veiklas bendrai finansuoja Europos Sąjunga: jo bendra vertė yra 184 558,00 Eur, ES skiria 92 279,00 Eur.