2023 m. spalio 9 d.

Pasaulio fotonikos lyderių šimtuke – EKSPLA vardas

Spalio 9 d. pavakarę buvo paskelbtas 2024 m. šimto fotonikos lyderių sąrašas. Į jį už savo veiklą įtrauktas ir „Eksplos“ vyresnysis inžinierius Dr. Romaldas Antanavičius.

Žurnalas „Electro Optics“ jau antrus metus skelbia pasižymėjusių fotonikoje žmonių sąrašą „The Photonics 100“. Jį sudaro mokslininkai, išradėjai, startuoliai, OEM ir įrangos gamintojai, garsinantys ir puoselėjantys šią sritį visame pasaulyje.

Būti tokiame sąraše reiškia ne tik garbę, bet ir džiaugsmą dėl to, jog skiriamas nusipelnytas dėmesys visai lazeristų bendruomenei ir jų darbams, o kartu taip skatinama jaunuosius talentus kurti, ieškoti sprendimų šiandienos pramonės, medicinos, aplinkosaugos ir kitų aktualių sričių iššūkiams. Ši idėja atsispindi ir paties Romaldo darbo filosofijoje: „Labiausiai džiaugiuosi po manęs ateinančia jaunųjų talentų karta – jie eina į priekį, sukuria puikių dalykų, gera su jais kartu dirbti.“

Pats Romaldas – „Eksplos“ derinamų bangų ilgio lazerių meistras. Vienas iš tokių lazerių, prie prie kurio vystymo jis ženkliai prisidėjo, yra fotoakustinis „PhotoSonus“ – tikime, padėsiantis sukurti įrankius, galėsiančių išgelbėti daug gyvybių. Juo bus galima atlikti ankstyvąją krūties vėžio diagnostiką ypač saugiai, tiksliai, neskausmingai ir be invazijos. Ir tai – tik vienas iš Romaldo kūrinių.

Sveikiname Romaldą ir kviečiame susipažinti su The Photonics100.