2024 m. vasario 22 d.

Eksplėnų iniciatyva akcijai „Radarom!“ paaukota 50 tūkst. Eur

Įmonės „Ekspla“ darbuotojai nusprendė dalį metinių premijų paaukoti akcijai „Radarom!“. Bendru sutarimu jie iš premijinio fondo skyrė 25 tūkst. Eur. Pati įmonė prisidėjo prie iniciatyvos sumą padvigubindama 50 tūkst. Eur.

„Didžiuojamės kolegų iniciatyva, tikimės, ji įkvėps ir daugiau Lietuvos fotonikos įmonių. Juolab kad šis karas yra mūsų visų, kasdien Ukrainoje žūsta tokie pat talentingi mokslininkai, kūrėjai ir išradėjai, nusinešdami savo darbus užmarštin,“ – kalbėjo „Ekspla“ darbo tarybos pirmininkė Eglė Krištopavičiūtė-Grybauskė.

Antrus metus vykstanti akcija „Radarom!“ kviečia aukoti vienam tikslui – apsaugoti už Ukrainos ir visos Europos laisvę kovojančius karius. Už surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai. Juos sudaro naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis ir individualus antidronas. Susivienyti ir aukoti kviečia LRT kartu su Ukrainai paramą renkančiomis organizacijomis ir visuomenininkais.

„Pilietiškumas yra neoficiali įmonės vertybė: daugiau nei 30 metų remiame įvairias švietimo iniciatyvas, esame vieni iš Vilniaus universiteto fondo steigėjų ir paties Vilniaus mecenatai. Tarp mūsų darbuotojų yra ir Lietuvos šaulių sąjungos, ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų narių, kurie vienaip ar kitaip prisideda prie mūsų saugumo. Įmonė, siekdama paskatinti jų pilietinę iniciatyvą, suteikia papildomų apmokamų atostogų dienų tarnybos reikmėms. Tad natūralu, jog „Radarom!“ tikslai – mums patiems ypač svarbūs,“ – pabrėžė „Ekspla“ vadovas Aldas Juronis

Įmonė taip pat yra skyrusi 50 tūkst. Eur paramą Ukrainai pirmosiomis karo dienomis, iškart po to, kai nutraukė bet kokius prekybinius ryšius su Rusija ir režimą palaikančia Baltarusija.