Apie mus

Pažangių lazerių kūrėjai

Aukštųjų technologijų įmonė „Ekspla“ – tai vieta, kur jau 26 metus bendradarbiaujantys kūrybingi ir drąsūs savo sričių profesionalai projektuoja ir gamina pasaulinį pripažinimą pelniusius lazerius, jų sistemas, lazerinės elektronikos ir optikos gaminius. „Ekspla“ užima daugiau kaip pusę pasaulinės mokslinių pikosekundinių lazerių rinkos, vienintelė pasaulyje gamina SFG spektrometrus, skirtus medžiagų paviršiams tirti.

Turime ilgametę lazerinių tyrimų ir lazerinės technikos gamybos patirtį. Glaudžiai bendradarbiaujame su Lietuvos mokslinėmis institucijomis, vykdome bendrus mokslinius tyrimus. Tad „Ekspla“ pajėgi spręsti nestandartinius mokslinius techninius uždavinius ir gaminti aukštos kokybės šiuolaikinius produktus, patenkinančius reikliausią vartotoją.

Mūsų laboratorijose sukuriama apie 70 proc. parduodamų lazerių vertės. Tai įmanoma tik išskirtinės kompetencijos atsidavusių darbuotojų dėka. Todėl mes aktyviai investuojame į savo žmonių žinių ir gebėjimų didinimą. Iš maždaug 120 eksplėnų 18 yra apgynę daktaro disertacijas.

Produktai pasklidę po visą pasaulį

Kasmet eksportuojame apie 95 proc. produkcijos į daugiau kaip keturiasdešimt pasaulio šalių. Mus renkasi tokie klientai kaip: CERN, ELI tyrimų centrai, IBM, NASA, Japonijos „Hitachi“ ir „Mitsubishi“ bei JAV karinio laivyno ir oro pajėgų tyrimų centrai, Rezerfordo tyrimų laboratorijos, Japonijos ir Izraelio branduolinių tyrimų centrai, net 66 iš TOP 100 pasaulio universitetų ir daugelis kitų. Esame iškėlę savo vėliavą jau 65-iose pasaulio šalyse.

Mes remiame

„Ekspla“ aktyviai prisideda prie įvairiausių iniciatyvų, susijusių su fizikos mokslu. Kasmet pas mus praktiką atlieka būrys VU Fizikos fakulteto studentų. Esame nuolatiniai Fizikų dienų („FiDi“) rėmėjai, nuolat remiame moksleiviams skirtą mokslo festivalį „Erdvėlaivis Žemė“, konkursą „Fizikos bandymai aplink mus“, taip pat Gamtininkų dienas, geriausio mokslų daktaro darbo fizikos srityje konkursą bei tarptautinę fizikos ir gamtos mokslų konferenciją „Open Readings“.

Didžiuojamės galėdami prisidėti prie žinių visuomenės kūrimo Lietuvoje. „Ekspla“ yra viena iš „Saulėtekio slėnio“ bei asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ steigėjų.